teisipäev, 22. mai 2012

Kodakondsus- ja migratsioonibüroo soovitab dokumendivahetust mitte jätta viimasele minutile

Lõuna-Eestis on ligi 90 000 inimest, kellel 2012. aastal dokumendid aeguvad ning seetõttu soovitab Lõuna prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo mitte jätta dokumendivahetust viimasele minutile. Soovitatavalt tuleks uut dokumenti taotleda vähemalt kuus kuud enne olemasoleva dokumendi kehtetuks muutumist. Samuti tasuks enne suvepuhkust üle vaadata laste isikut tõendavate dokumentide kehtivusajad.
Mugavamaks ja kiiremaks teenindamiseks soovitab prefektuuri kodakondsus- ja migratsioonibüroo juhataja Sirje Orgel inimestel, kel on vaja vahetada ainult ID-kaart, edastada taotlus posti teel või panna täidetud taotlus teeninduses olevasse postkasti. Uue biomeetriliste andmetega passi taotlemiseks tuleb siiski ise teenindusse pöörduda, kuna passi kantakse dokumendi kasutaja sõrmejäljed. Dokumendi saab kätte teenindusest.
Kõikides Lõuna-Eesti teenindustes on nüüd olemas fotoboksid
Lisaks Tartu teenindusele paigaldati aprillikuus ka Valga, Võru, Jõgeva, Põlva ning Viljandi teenindustesse fotoboksid, mis hoiavad kokku klientide aega, võimaldades teha tasuta dokumendifoto kohapeal. Pildistada ja taotluse esitada võib ka erinevates teenindustes, fotot säilitatakse fotoboksi arvutimälus 14 päeva.
Täpsemat infot dokumentide taotlemise kohta saab Politsei- ja Piirivalveameti koduleheküljelt isikut tõendavate dokumentide rubriigist, samuti Politsei- ja Piirivalveameti kliendiinfo telefonilt 612 3000.
Võru teenindus (avatud E-R 9-17), Tartu 31
Teenindused on iga kuu viimasel reedel klientidele suletud.

Kommentaare ei ole: