teisipäev, 8. jaanuar 2013

Sangastes tuleb ilus lossikontsert

Värske plaadi „Mõisnik ja lambrine“ välja andnud pärimusmuusikud Astrid Böning-Nõlvak ja Eike Vellend annavad reedel 25. jaanuaril 2013 algusega 18.30 Sangaste Lossis kontserdi.
Plaadile on pandud tosin lüürilist rahvalaulu, mille teemaks on mõisa ja küla vahelised suhted pisut teisest vaatenurgast, kui neid tavaliselt nähakse. „Laulud, mis püüavad edasi anda tundeid ja mõtteid kahest küljest – nii mõisa- kui talurahva silme läbi nähtuna,“ kirjeldab plaadil viit eri pilli mängiv Astrid Böning-Nõlvak.
Astrid Böning-Nõlvak, kes plaadil laulab ning mängib kaht kannelt, karmoškat, mandoliini ja parmupilli, on õppinud Pärnu Muusikakoolis ja lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusika eriala. Ta on esindanud ansambli Neiokõsõ koosseisus 2004. aastal Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Istanbulis. Astrid töötab rahvamuusikaõpetajana Hiiumaal Käina Kaunite Kunstide koolis ja korraldab pärimusmuusikafestivali Hiiu Folk.
Eike Vellend, kes astub plaadil üles laulu ja viiulimänguga, on õppinud Kose Lastemuusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning osalenud folkansamblis Pillipiigad ja Eesti Noorte Viiulikooris.
Piletid hinnaga 4 ja 6 € on müügil Piletilevi müügikohtades ja kohapeal tund enne algust. Kuni 7-aastased lapsed pääsevad kontserdile tasuta.

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

I think the admin of this website is genuinely working hard
for his site, since here every data is quality based stuff.


Feel free to visit my blog - best cellulite treatment

Anonüümne ütles ...

Urvastes jäi aeg seisma?

konnula contra ütles ...

Jah, see on üldine tendents, et blogid vaikivad.
Siin põhjused muidugi ka individuaalsed, ei ole jõudnud enam kätt kohalike sündmuste pulsil hoida.
Loodaks, et Facebook võiks infokandjaks saada, aga ta Urvaste valla mõttes ei ole eriti saanud, va Urvaste valla noorte lehekülg, kus küll info liigub.